Hatvanadik vendégem Stephanie Wegener (29) érkezett hozzám Berlinből. Egy hónapos balkáni útját kezdte meg két nappal ezelőtt. Két hetet lesz Szerbiában és Macedóniában, majd 2 hétre Szófiába utazik dolgozni.
Stephanie kilépett az állásából, és az egy hónapos túráját arra használja fel, hogy kiszellőztesse a fejét és megszabaduljon az évek alatt felgyülemlett stressztől. Ha visszatér, akkor vagy Lisszabonban vagy Washingtonban folytatja a kutatásait. Mindkét helyen elfogadták a jelentkezését, csak még nem döntött. Valószínűleg Lisszabont fogja választani, mert a fizetését mérve az ottani árakhoz magasabb életkörülményeket tud magának biztosítani, mint Washingtonban.
Este 21.00 körül érkezett meg a lakásomhoz. Elmentünk a Margit körúti Pointer Pubba cidert inni. Sajnos reggel 06.30-kor kellett felébrednem egy 07.30-as vérvizsgálat miatt, ezért nem akartam a belvárosig utazni egy italért. Kinn ücsörögtünk a kocsma előtt, cigiztünk és beszélgettünk. Stephanie állta az első cideremet. Elmeséltem neki a nem túl jó tapasztalatomat a másik berlini vendégemről, a két másik német stoppos fiút már nem említettem. Egyébként nagyon könnyen kialakul az emberben egy nép iránti sztereotípia. Bennem a németekről az alakult ki, hogy nem jó fejek, de Steph erre tökéletesen rácáfolt. A vendégem energikus, okos, kedves, humoros, sajnáltam, hogy távozik másnap.
Steph mesélt a munkájáról. Neurobiológus, egy laboratóriumban dolgozott Berlinben. Muslicákon végeztek kísérleteket, genetikailag módosították a tojásokat, és megfigyelték hogyan tudják befolyásolni és manipulálni a viselkedésüket. Néhány generáció megfigyeléséhez elég 3 hét, egérkísérletekhez mindez félév kell, ezért dolgoznak muslicákkal. Valamint olcsóbbak és egyszerűbb őket "tartani" is. Mondtam neki, hogy simán van esélye egy orvosi-biológiai Nobel-díjra a jövőben, sajnos rendezvényszervezésért nem osztogatnak, blogírásért meg még nem adtak irodalmit. Haha :-) A Béke-díj kapcsán szóba került Obama amerikai elnök díja, hogy mennyire érdemtelenül kapta. Stephanie mondta, hogy Obama elnöksége alatt zajló háborúkban több ember halt meg, mint G.W.B alatt. Ez lehetséges? Kissé szkeptikus voltam akkor és most is, de állítólag az amerikai drónok nagyon "eredményesek".
Utolsó kommentek